Bartosz Ciechanowicz, ur. 4. 12. 1976 r. w Kołobrzegu. Z wykształcenia nauczyciel wychowania fizycznego. Dyplom Instytutu Kultury Fizycznej na Uniwersytecie Szczecińskim (czterokrotnie stypendysta naukowy). Zawodowo m. in.: asystent w Zakładzie Anatomii Człowieka US, wykładowca anatomii człowieka i fizjologii wysiłku studiów dziennych i zaocznych IKF US oraz na kierunku Zdrowie Publiczne US. Z zamiłowania nauczyciel aikido, entuzjasta kultury i sztuki Japonii – szczególnie sztuki bonzai. Fascynacja aikido rozpoczęła się ponad 20 lat temu. Po kilku latach treningu w Kołobrzegu rozpoczął naukę aikido w Szczecinie u jednego z najwybitniejszych mistrzów aikido –Jacka Wysokiego 8 dan Kobayashi Ryu. Będąc w Szczecinie na studiach wychowania fizycznego dodatkowo prowadzi treningi aikido dla najmłodszych w Autonomicznej Akademii Aikido Jacka Wysockiego. Równolegle do swoich treningów prowadził zajęcia dla grupy dorosłych. Treningi w Szczecińskim dojo pozwalały mu na ciągły rozwój umiejętności. Swoją wiedzę i umiejętności poszerzał uczestnicząc w treningach Shihana Jacka Wysockiego 8 dan Kobayashi Ryu, Shihana Giampietro Savegnago 8 dan Kobayashi Ryu oraz u wybitnych mistrzów innych sztuk walki, m.in. Silvano Rovigatti 8 dan Ju Jitsu, Antonio Garcia 8 dan Hakko-Ryu Ju Jitsu, Johnny Bernashewice 8 dan Ju Jitsu Chi Ryu. Ponad 15 letnia praktyka w charakterze instruktora aikido pozwoliła mu opracować podstawowe założenia metodyczno-szkoleniowe. Pasja aikido i kierunkowe wykształcenie w zakresie wychowania fizycznego umożliwiły mu stworzenie swoistego programu nauczania. Pierwszoplanowa jest dbałość o zdrowie ćwiczących i kondycję psychofizyczną. Założeniem najważniejszym stanowiącym istotę realizacji zadań treningowych jest stworzenie atmosfery twórczej pracy w czasie treningu. Całość poparta jest samodyscypliną i kontrolą postępów osób trenujących w kołobrzeskim i koszalińskim dojo. Bartek Ciechanowicz miał również przygodę z filmem fabularnym. Brał udział w przygotowywaniu Michała Żebrowskiego i Dariusza Juzyszyna do scen walki w filmie „Stara Baśń” Jerzego Hoffmana oraz występował w tym filmie jako statysta. Sensei Ciechanowicz jest autorem dwóch książek: Elementarz Aikido. Metodyka Nauczania Dzieci oraz Kij w Aikido. Kihon Aikijo.

Sebastian Głowala (2 dan aikido)

Moja fascynacja i treningi aikido rozpoczęły się w 1998 roku. Do 2006 roku związany jestem z koszalińskimi klubami: początkowo taekwondo, później aikido. Od 2006 r. trenuję pod „okiem” sensei Bartosza Ciechanowicza w Pomorskiej Akademii Aikido. W 2009 r. ukończyłem kurs Instruktora Rekreacji Ruchowej o Specjalności Samoobrona. 3.12.2010 r. zdałem egzamin na 1 dan, a 5.06.2014 r. zdałem egzamin na 2 dan – w obu przypadkach egzaminy odbierał shihan Jacek Wysocki. Obecnie prowadzę zajęcia w Koszalinie w grupie początkujących dzieci oraz w grupie dorosłych.

Krzysztof Michalski (1 dan aikido, 3 dan karate)

Moja fascynacja sztukami walki rozpoczęła się w 1982 r. początkowo trenowałem tae-kwon-do, a od 1986 r. karate shotokan. W 2005 r. otrzymałem stopień mistrzowski 3 dan karate od mistrza Giuseppe Beghetto. Od 2007 r. rozpocząłem naukę aikido w Pomorskiej Akademii Aikido. W 2011 r. zdałem pomyślnie egzamin u mistrza Jacka Wysockiego i otrzymałem stopień mistrzowski 1 dan aikido.

Cezary Kaczmarek (1 dan aikido)

Treningi aikido rozpocząłem w 2001 r. W Pomorskiej Akademii Aikido ćwiczę od samego początku jej istnienia w Koszalinie, tj. od 2006 roku. W 2009 r. roku uzyskałem uprawnienia instruktora samoobrony, a w 2011 r pomyślnie zdałem egzamin stopień mistrzowski 1. dan u mistrza Jacka Wysockiego. Regularnie biorę udział w stażach treningowych z wybitnymi mistrzami aikido. Zawodowo zajmuję się prowadzeniem Ośrodka Wczasów Rodzinnych „Słoneczna Przystań”, który jest zlokalizowany w Łazach koło Koszalina.

Marcin Odżygóźdź (2 kyu aikido)

Ze sportem jestem związany od wielu lat. Na co dzień pracuję jako nauczyciel wychowania fizycznego. Współpracuję jako trener i instruktor z kilkoma klubami. Od 2008 roku trenuję aikido pod okiem sensei’a Bartosza Ciechanowicza w Pomorskiej Akademii Aikido. W 2013 roku ukończyłem kurs Instruktora Rekreacji Ruchowej o specjalności Samoobrona i od 2015 roku prowadzę zajęcia w Koszalinie z grupami dzieci.

Translate »
%d bloggers like this: