Dla kogo aikido? Dla wszystkich! Do odważnych świat należy! Dla początkujących przygotowaliśmy nowe grupy treningowe! Oddzielne dla dzieci i oddzielne dla młodzieży i dorosłych.

Najlepiej jest przyjść na salę i spróbować swoich sił na macie na pierwszym nieodpłatnym treningu! Zdajemy sobie sprawę z faktu, że osoby dorosłe decydujące się rozpocząć trening mają lub mogą mieć za sobą, co najmniej kilka lat „bezruchu”. Wiemy również, że niezwykle trudno jest przełamać obawy, nawyki codzienności i inne przeszkody stojące na drodze podjęcia decyzji o trenowaniu. Proszę się nie obawiać, bo wychodzimy naprzeciw takim sytuacjom. Od początku stwarzamy warunki dla stopniowej kompensacji ogólnej kondycji fizycznej.

Trenujemy również dzieci. Zajęcia aikido nie są lepsze od innych zajęć, są ukierunkowane w taki sposób, aby wspierać każdy aspekt rozwoju dziecka. Nie ważny jest wynik sportowy lecz radość z osiąganych nawet najmniejszych sukcesów i przełamywania fizycznych barier. Co więcej nasi instruktorzy zwracają uwagę na priorytetowość domu rodzinnego i szkoły, czego efektem jest groźba zawieszenia udziału w zajęciach w przypadku zaniedbania np. obowiązków przedszkolnych lub szkolnych.

Dlaczego warto zacząć jak najwcześniej? Poniżej kilka powodów:
• Rozwój osobowości: cechy mistrza to: pokora i uczciwość, cierpliwość i wytrwałość, pewność siebie i siła woli, doskonała samokontrola fizyczna i psychiczna, honor i odwaga, silny duch pozwalający przezwyciężyć ból i zmęczenie… mistrz to autorytet do którego dążymy. Aikido rozwija szacunek do współćwiczącego, nauczyciela i samego siebie. Celem zajęć jest nie tylko nabycie umiejętności samoobrony, ale osiągnięcie zrównoważonej osobowości i ładowanie świeżej energii do działania. Surowe zasady i dyscyplina panujące w sali ćwiczeń przewrotnie powodują po treningu uczucie lekkości i odprężenie emocjonalne. Przestrzegamy zasad kultury, szacunku i grzeczności, właściwego zachowania. Manifestujemy to w ukłonach będących symbolem szacunku dla drugiego człowieka i wartości płynących z aikido.
• Opanowanie emocjonalne i umiejętności obronne: aikido najczęściej kojarzy się z samoobroną, i słusznie, bo jest to kompletna sztuka walki. Podstawową zaletą aikido jest jednak nie tylko umiejętność walki, ale możliwość stopniowego opanowywania emocji i lęków związanych z agresją lub fizycznym atakiem. Co więcej systematyczny trening kształtuje właściwą do sytuacji reakcję i pewność siebie popartą umiejętnościami obronnymi.
• Dziecko w czasie zajęć staje twarzą w twarz z przeciwnikiem. Każdy atak u początkujących dzieci wywołuje chaotyczną reakcję z użyciem siły i nieskoordynowanych ruchów. W naszej akademii nauczamy jak pokonać swoje słabości, jak spojrzeć przeciwnikowi w oczy, jak rozpoznać zagrożenie, jak i kiedy reagować na zagrożenie atakiem. Nie uczymy walki i nie skłaniamy do agresywnych zachowań, lecz przede wszystkim uczymy jak ominąć konflikt. Uczymy również tego co daje spokój i opanowanie emocjonalne – czyli prawidłowego i kontrolowanego oddychania w spoczynku oraz w dynamicznym ruchu i samoobronie.
• Poprawa składu ciała i sprawności fizycznej: ogromna część ćwiczeń fizycznych stosowanych na zajęciach w naszej akademii ujęta jest w programach wychowania fizycznego, a jeszcze większa nie występuje w ogóle w innych ogólnie dostępnych formach dodatkowych zajęć ruchowych. Dodatkowo siłą naszych zajęć jest fakt, że żadne dziecko za mniejsze umiejętności lub mniejszą sprawność fizyczną nie siądzie na przysłowiowej ławce i nie zostanie odsunięte od marzenia ćwiczenia w grupie.
• Wysiłek na aikido w znacznej większości oparty jest o przemiany tlenowe, co wywołuje pozytywne zmiany w układzie oddechowym, krążenia, a także wpływa na redukcję tkanki tłuszczowej. Trening prowadzony jest tak, aby angażować równomiernie wszystkie grupy mięśniowe, co z czasem skutkuje poprawą postawy ciała, a także w wielu przypadkach zapobiega i przeciwdziała wadom postawy.
• W czasie zajęć występuje ogromna objętość i różnorodność ćwiczeń poprawiających wszystkie zdolności motoryczne (wytrzymałość, siła, gibkość, koordynacja, zwinność, szybkość i skoczność). Aikido stawia najprawdopodobniej najwyższe wymagania w zakresie koordynacji ruchowej (bynajmniej według badań czasopisma FOCUS), a tym samym znacząco aktywuje przekaźnictwo w układzie nerwowym.
Zajęcia prowadzą: Bartosz Ciechanowicz (4 dan aikido), Krzysztof Michalski (1 dan aikido, 3 dan karate), Sebastian Głowala (2 dan aikido) i Marcin Odżygóźdź (2 kyu aikido).
Szczegółowe informacje, www.aikido.kolobrzeg.plwww.aikido.koszalin.pl, tel.: 608 731 015 lub email: biuro@aikido.kolobrzeg.pl

Już po trzech miesiącach zobaczysz jak dużo można zmienić w swojej sprawności i umiejętnościach. Pamiętaj! Nowe grupy rozpoczną zajęcia od najłatwiejszych i podstawowych elementów aikido, bez jakichkolwiek obciążeń organizmu. Rozkład zajęć podany zostanie w ostatnim tygodniu sierpnia.

P.S. Na koniec parę słów o stroju treningowym: dla osób zupełnie początkujących nie mających wcześniej kontaktu ze sztukami walki, na pierwszych zajęciach w zupełności wystarczą wygodne spodnie (najlepiej z miękkiego, rozciągliwego materiału) i koszulka lub bluza. W późniejszym czasie zalecamy jednak zakup kimona, ponieważ zostało właśnie stworzone do takich zajęć, jest wygodne i przede wszystkich odporne na rozdarcia. Jeśli już wcześniej ćwiczyłeś sztuki walki i posiadasz kimono, przyjdź od razu w nim. Nie ma znaczenia czy będzie to kimono do karate, judo, jujitsu, taekwondo czy kung-fu. Ważne żeby było czyste, schludne i zadbane. Oprócz stroju istotne jest posiadanie klapek, które pozwolą utrzymać higienę stóp przed wejściem na matę (przejście z szatni do sali).
Serdecznie zapraszamy

Ruszamy od 3 września 2018 r w Kołobrzegu i w Koszalinie.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Translate »
%d bloggers like this: