Zapisy 2022/2023

Dla kogo Aikido?
Dla wszystkich! Wiek i Twoja sprawność fizyczna nie mają większego znaczenia. Przyjdź, wejdź na salę i spróbuj. Najlepszym momentem do rozpoczęcia treningów będzie ta chwila, kiedy pojawisz się na sali! Trenujemy w dwóch grupach wiekowych. Pierwszą tworzą dzieci (5-13 lat), drugą młodzi i seniorzy. Specjalizujemy się w pracy z dziećmi. Łączymy zabawę z pracą treningową. Rywalizacja i wynik nie są najważniejsze. Szukamy czegoś więcej… zwykłego, szczerego uśmiechu płynącego z zabawy, twórczego działania i przełamywania barier, które stawia własne ciało. Na zdrowej aktywności budujemy silny i wrażliwy charakter. Tworzymy osobowość człowieka, który nie będzie spędzać życia wyłącznie przed telewizorem. Uczymy dzieci dostrzegać wartości, takie jak: tolerancja, przyjaźń, honor, zaufanie… Dla nas liczy się: dobre serce, mądrość, pasja i zaangażowanie. Towarzyszy nam pozytywna energia, „bomba” która niszczy bariery i stereotypy. Uważamy, że każdy ma prawo ćwiczyć. Wśród nas są lepsi i gorsi, chudzi i grubaski, sprawni i fajtłapy… Wszyscy, bez wyjątku kochamy to, co robimy. Aikido!

Czy warto trenować Aikido?

Wyjdźmy z założenia, że każdą dyscyplinę warto trenować… Sedno tkwi w tym, co Tobie sprawi satysfakcję i nie zniszczy Twojego zdrowia. Aikido jest prozdrowotne. Poza kształtowaniem ciała, wzmacnianiem charakteru i nabywaniem umiejętności walki, wejdziesz na drogę współgrania ciała z psychiką oraz pobudzisz respekt dla relacji międzyludzkich. Podczas zajęć nie będziesz nudzić się. Poznasz mnóstwo: technik samoobrony (bez broni i z bronią; nożem, kijem i mieczem), ćwiczeń poprawiających motorykę i skład ciała, metod oddechowych i medytacyjnych. Aikido to ciekawy i pasjonujący świat ruchu, pełny pozytywnej energii i nowych bodźców zarówno dla ciała, jak i ducha…

Czym Aikido wyróżnia się na tle innych sztuk i sportów walki?
Aikido to znana na całym świecie, japońska sztuka walki. Uprawia się ją dla nabycia umiejętności obronnych i poznania energetyki swojego ciała. Zasadnicza różnica dotyczy technik, które wykonywane są bez większego użycia własnej siły i w oparciu o zasady natury. Filozofia aikido nakazuje unikania walki:

„Prawdziwe zwycięstwo odniesiesz nie wtedy,
kiedy pokonasz wroga, lecz wtedy,
kiedy zdobędziesz jego szacunek”.

W aikido nie ma zawodów i rywalizacji. Tym samym sukces naszej akademii możemy mierzyć jedynie zaangażowaniem, profesjonalizmem i sprawnością w szkoleniu. Mamy ogromną satysfakcję, że przez 16 lat działalności akademii wśród kilkuset osób trenujących w Kołobrzegu i Koszalinie udało nam się na stałe wyzwolić potrzebę systematycznej aktywności fizycznej. Kilkunastu z naszych podopiecznych doprowadziliśmy do mistrzowskiego stopnia, a wielu (którzy, jako dzieci zaczynali z nami przygodę na macie) „wyrośli” na dojrzałych emocjonalnie i mądrych życiowo ludzi. Co ciekawe, są wśród naszych byłych podopiecznych sportowcy rywalizujący na najwyższym poziomie sportowym. Banalne? Dla nas nie!

Szczegóły naboru do akademii: tel. 608731015, email: sztukaaikido@gmail.com lub formularz kontaktowy na naszej stronie (www.aikido.kolobrzeg.pl, menu: “kontakt”).

  • Treningi trwają równolegle z rokiem szkolnym tj. od początku września do końca czerwca. Nowe grupy (początkujące) powstają każdego roku z początkiem września, przy czym nabór do grupy jest ciągły i można dopisać się w każdym momencie roku.
  • Nowe grupy rozpoczną zajęcia od najłatwiejszych i podstawowych elementów aikido, bez jakichkolwiek obciążeń organizmu. Już po trzech miesiącach zobaczysz jak dużo można zmienić w swojej sprawności i umiejętnościach.
  • Decyzja o podjęciu treningów nie musi być deklarowana telefonicznie, najlepiej jest przyjść na salę i spróbować swoich sił na macie na pierwszym nieodpłatnym treningu! Zdajemy sobie sprawę z faktu, że osoby dorosłe rozpoczynające trening mają lub mogą mieć za sobą, co najmniej kilka lat „bezruchu”. Proszę się nie obawiać, bo wychodzimy naprzeciw takim sytuacjom stwarzając na zajęciach warunki do stopniowej kompensacji ogólnej kondycji fizycznej.
  • Zajęcia są odpłatne, opłata miesięczna 180 zł (szczegóły “biurokracji” w menu: “Zapisy”).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *