Nasze Dojo

Pomorska Akademia Aikido (PAA) –  jest członkiem Polskiej Unii Aikido, którą w 1981 roku stworzył mistrz Jacek Wysocki (8 dan aikido). PAA powstała w Kołobrzegu w 2005 roku z inicjatywy Bartosza Ciechanowicza, a rok później rozszerzyliśmy swoją działalność o kolejne dojo w Koszalinie. Przekaz aikido nauczanego w PAA jest bezpośredni i pozbawiony jakichkolwiek niejasności. Aikido nauczane w PAA jest kontynuacją szkoły mistrzów Hirokazu Kobayashi (8 dan aikido), Giampietro Savagnago (8 dan aikido) i Jacka Wysockiego (8 dan aikido).

Zajęcia odbywają się z podziałem na dzieci, młodzież i dorosłych i skierowane są do osób pragnących aktywnie spędzać czas, zrobić coś dla swojego zdrowia i sprawności fizycznej, czy nauczyć się technik samoobrony. Aikido w PAA może ćwiczyć każdy bez względu na wiek, siłę, kondycję, światopogląd czy wyznanie. Nasze aikido nastawione jest głównie na rekreację, odnowę i utrzymanie ciała w dobrej kondycji.

Zajęcia w PAA prowadzą instruktorzy z uprawnieniami (Instruktor Rekreacji Ruchowej ze spec. Samoobrona – zawód nr 342305 na podstawie Załącznika do rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 27 kwietnia 2010 r. (poz. 537) w sprawie klasyfikacji zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy, oraz zakresu jej stosowania). Główni instruktorzy w PAA to: mgr wychowania fizycznego Bartosz Ciechanowicz (4 dan aikido) – dojo Kołobrzeg i Koszalin, Sebastian Głowala (2 dan aikido) – dojo Koszalin i Marcin Odżygóźdź (2 kyu aikido) – dojo Koszalin.

Mata to nie jedyne miejsce gdzie się spotykamy. Po treningach często trafiają się nam wyjścia “na miasto”, organizujemy grille, ogniska czy po prostu spotykamy się poza dojo, żeby przećwiczyć coś czego nie udało się przećwiczyć na zajęciach.

PAA zapewni Ci:

  • Systematyczne treningi aikido dla dzieci, młodzieży i dorosłych pod kierunkiem doświadczonych instruktorów z uprawnieniami.
  • Przygotowanie i możliwość przystąpienia do egzaminów na stopnie kyu i dan
  • Udział w stażach i obozach aikido z udziałem wybitnych mistrzów z kraju i zagranicy
  • Możliwość wzięcia udziału w kursie instruktora rekreacji ruchowej o specjalności samoobrona.

Podsumowując; podstawowym celem naszej akademii jest nieustanna potrzeba pogłębiania wiedzy o budo i doskonalenia swojego ciała.